Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Ефективні налаштування для роботи котла взимку

Ці прості кроки захистять вашу систему опалення та зроблять ваш будинок теплим та затишним у холодну погоду.

Оскільки взимку температура продовжує падати, настав час звернути вашу увагу на найважливіший побутовий прилад, який забезпечить комфорт у холодні місяці: бойлер.

Так само можете ознайомиться з рейтинг бюджетних двоконтурних котлів 2022 — https://nadomu.kiev.ua/ua/rejting-kotliv

Справний котел — серце системи центрального опалення вашої власності, тому дуже важливо стежити за його обслуговуванням, особливо якщо нехтування цим може призвести до зледеніння житлових приміщень, розриву труб, проблем із вогкістю та пліснявою.

Ми зібрали вісім простих кроків, які ви можете зробити, щоб захистити свій котел і бути на крок попереду суворої зимової погоди цього року.

Справний котел - серце системи центрального опалення
  • Перевірте свої термостати

Переконайтеся, що ваші термостати працюють належним чином, перш ніж вдарить різке похолодання. Так ви не залишитеся з протягом в домі, коли вам найбільше потрібно тепло, або з задушливо жарким будинком без засобів контролю температури.

Відрегулюйте налаштування температури на термостаті і подивіться, чи реагує ваша система опалення. Якщо ні, перевірте, чи не потрібно замінити батареї — якщо вони старі, можливо, потрібно буде зробити заміну на нову модель. В іншому випадку, можливо, настав час викликати інженера-теплотехніка.

  • Підтримуйте чистоту

Чищення котла зовні щоразу, коли ви робите роботу по будинку, може запобігти осіданню пилу на ньому. Це може здатися не таким важливим, але ця швидка і проста робота допоможе запобігти засміченню трубок приладу.

Пам’ятайте, що ви ніколи не повинні намагатися чистити внутрішню частину котла самостійно – це завдання завжди слід довіряти кваліфікованому інженеру.

  • Шукайте ознаки витоків

Проста візуальна оцінка повинна дати вам добре уявлення про те, чи є у вашому котлі будь-які тріщини чи протікання.

Контрольні ознаки включають іржу чи окислення труб і навіть будь-які калюжі чи сліди випаровування води у корпусі котла. Викличте сантехніка, якщо ваш бойлер показує значні ознаки витоку.

  • Продуйте радіатори

Ця швидка і проста маніпуляція не тільки підвищить ефективність ваших радіаторів, але може знизити рахунки за опалення.

Бульбашки повітря часто потрапляють у систему центрального опалення. Повітряні кишені, що застрягли в системі, піднімаються та збираються у верхній частині радіаторів. Згодом це може перешкодити батареям досягти оптимальної теплової потужності.

Продувка радіатора

По-перше, увімкніть опалення та визначте, які радіатори потребують прокачування. Потім вимкніть центральне опалення. Коли радіатор охолоне, підкладіть ганчірку під вентиль радіатора, щоб зібрати воду, що витікає.

Звідси ви можете використовувати ключ радіатора, щоб відкрити випускний клапан радіатора — ви почуєте шиплячий звук, коли випускається повітря, потім вода почне витікати. Коли вода тече рівномірно, це означає, що все повітря випущено.

Далі закрийте вентиль, знову увімкніть нагрівання та переконайтеся, що радіатор ефективно прогрівається згори донизу.

  • Перевірте регулятор тепла

Якщо ваш котел не працював протягом тривалого часу, він, швидше за все, заклинить, коли ви врешті-решт увімкнете його. Навіть у літні місяці варто включати опалення на 15 хвилин щотижня, щоб запобігти заїданню системи.

Напередодні зими вмикайте опалення приблизно на 20 хвилин на день або на час, необхідний для повного прогрівання всіх радіаторів.

Перевірте регулятор тепла
  • Перевірте тиск

Низький тиск у котлі є ще однією поширеною причиною проблем із центральним опаленням і часто може бути спричинений втратою води в системі. Хороша новина у тому, що цю проблему легко виправити.

По-перше, перевірте манометр на вашому котлі — будь-яке значення між 1,0 та 1,5 бар вказує на нормальний тиск, але різні виробники можуть рекомендувати різні оптимальні значення тиску.

Якщо тиск низький, ви можете збільшити його за допомогою контуру заповнення котла – інструкції про те, як саме це зробити, можна знайти у вашому посібнику з експлуатації. Якщо проблема не вирішена, це може вказувати на витік у вашій сантехніці, і в цьому випадку вам потрібно викликати професіонала.

При проблемах з високим тиском вам може знадобитися продути радіатори або звернутися за допомогою до інженера.

Рекомендується регулярно перевіряти тиск у котлі, щоб ви могли виявити будь-які потенційні проблеми, перш ніж вони загостряться.

  • Ізолюйте труби

Запобігайте витоку дорогоцінного тепла із системи опалення, ізолювавши труби за допомогою пінопластових трубок, вони легко встановлюються. Додатковий захисний шар, відомий як футерування, зменшує втрати тепла і довше зберігає температуру води.

Ви можете придбати ізоляцію для труб у будь-якому хорошому господарському магазині, тільки спочатку обов’язково перевірте розмір труб. Виконання цього простого кроку для обслуговування вашої системи опалення також допоможе вам заощадити гроші на рахунках за електроенергію.

  • Не пропускайте щорічне обслуговування

І останнє, але не менш важливе: щорічне обслуговування має першорядне значення, коли йдеться про підтримку працездатності котла.

Регулярне обслуговування сертифікованим інженером буде запобігати заклиненню зимового котла, а також допоможе виявити будь-які невеликі проблеми до того, як вони призведуть до більш серйозних несправностей.
В рамках обслуговування інженер перевірить стан усіх деталей та замінить зношені чи пошкоджені. Також очищаються компоненти, щоб пил не осідав і не засмічував прилад.

Станьте первым комментатором

Добавить комментарий