Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Найкращі типи ножів для домашньої кухні

Коли ви вперше починаєте збирати інструменти та посуд для своєї кухні, ви можете побачити, що доступний вибір різного кухонного спорядження може бути просто величезним. У наш час навіть невеликий інтернет-магазин запропонує вам кухонні ножі будь-якого виду та призначення. Цей, здавалося б, нескінченний вибір варіантів може збентежити будь-кого. 

Але хороша новина полягає в тому, що вам не обов’язково мати усе доступне різноманіття ножей, щоб впоратися з приготуванням будь-якої їжі на вашій кухні. Незалежно від вашого рівня досвіду, ви можете легко приготувати майже будь-яку страву маючи невеликий базовий комплект стандартних кухонних ножів.

У цій статті ми опишемо основні види кухонних ножів, які будуть потрібні вам у першу чергу.

Кухарський ніж (шеф-ніж)

Якщо вас спитають, який ніж є головним на сучасній європейській кухні, назвіть шеф-ніж. Відповідь буде вірною. 

Ці ножі – справжня класика. Вони використовується на кухнях по всьому світу, та вважаються справжнім символом високої кухні і професії шеф-кухаря.

Сучасні кухарські ножі зазвичай поділяють на європейські та японські. Європейські у свою чергу поділяють на французькі та німецькі. Звичайно, між характерними представниками усіх названих груп, є велика кількість перехідних варіантів.

Німецькі ножі

Німецький кухарський ніж відомий своєю міцністю та більш товстим лезом. Ріжуча кромка ножа має помітний вигін. Це надає можливість швидкого розгойдування клинка вперед-назад під час нарізання овочів. Так виглядає одна з головних технік використання цього ножа. Різати таким чином вміє кожний професійний кухар. Цей важкий ніж допоможе швидко та легко виконати основну роботу з нарізання інгредієнтів для будь-якої страви.

Сталь німецьких ножів всесвітньо відома своєю високою якістю. Масивне міцне лезо гарантує, що кухарський ніж прослужить довго. Вага ножа та його гострота допомагають розрізати навіть великий шматок страви без надмірних зусиль. Класичним німецьким кухарським ножем можна навіть рубати невеликі кістки без ризику сильного пошкодження леза. Хоча для рубання великих кісток кожен розумний кухар все ж таки візьме сікач.

Більш звичайна робота для шеф-ножів полягає у тому, щоби нарізати овочі та подрібнити м’ясо. 

Французький варіант шеф-ножа відрізняється більш прямим лезом, та трохи меншою вагою. Хоча основні функції в нього ті ж самі.

Японські ножі

Наприкінці другої світової Японія опинилась під американською окупацією. Повертаючись з японії додому, американські солдати та моряки привезли з собою багато цікавих речей. Японці у свою чергу познайомились з американською матеріальною культурою. Дуже жаль, що такий важливий для всієї цивілізації культурний обмін відбувся у таких прикрих обставинах, як наслідки світової війни. Але те, що сталося, насправді багато у чому змінило світ. Знайомство американців (а за ними, і європейців) з японськими ножами – лише невеликий фрагмент цього процесу.

Японський кухарський ніж спочатку став поширеною альтернативою європейському шеф-ножу у Штатах, а після того їх використання поширилося на весь інший світ.

Одним із найбільш популярних ножів у японському стилі є сантоку – чудовий та справді універсальний кухонний ніж загального призначення. 

Сантоку тонший і легший за німецькі аналоги, але виготовлений із нічим не гіршої сталі. Крім того, ножі сантоку (як і інші ножі японського кухаря) мають більш пряме лезо, чим ножі європейського зразку. Багато азіатських кухонних ножів виглядають як щось середнє між сікачем та ножем. Іноді їх дещо жартівливо називають за це сапачками. Сантоку – один з найбільш європейських японських ножів. 

Його клинок придатний для точного нарізання продуктів тонкими скибочками. Він відмінно ріже зелень, фрукти, сир та морепродукти. Але кістки ним краще не рубати.

Взагалі, сантоку – дуже зручний та простий у використанні ніж. Саме це зробило його таким популярним.

Зубчасті ножі

Ніж із зубчастим лезом необхідний на будь-якій кухні. Ці ножі корисні для роботи з м’якими продуктами, які краще пиляти, чим різати. Бо зайвий тиск може їм нашкодити.

І навпаки, зубчастим ножем можна розпиляти щось занадто тверде, щось таке, що звичайний ніж різати просто відмовляється.

Найпоширенішим зубчастим ножем, ймовірно, буде ніж для хліба. Спроба відрізати рівний шматочок від свіжої буханки хліба може стати справжнім кошмаром, якщо використовувати ніж з прямим лезом. Особливо, якщо той ніж вже не дуже гострий. У результаті, зазвичай ви отримуєте купу крихти на столі та неохайні, зім’яті шматки хліба. 

Ножі для хліба допомагають відрізати рівні та однорідні скибочки. Ви просто розпилюєте хліб не тиснучи на нього. 

Саме тому, крім хлібу зубчастим ножем дуже зручно нарізати торти та пироги.

Тільки виберіть ніж з достатньо довгим лезом та гострими зубцями середнього розміру.

Ніж для чищення овочів та фруктів

Ніж для чищення овочів та фруктів – ідеальний компаньйон для вашого кухарського ножа. Він набагато менший чим шеф, його лезо зазвичай не більше 8 сантиметрів у довжину. 

А ще він дуже легкий. 

Ці ножі (як зрозуміло із назви) ідеально підходять для очищення овочів і фруктів від шкірки, нарізання маленьких інгредієнтів (на зразок зубчиків часнику), видалення з плодів хвостиків бадилля та сім’ян. Також і їх можна використовувати для нарізання скибочками невеликих фруктів.

Там, де більший ніж буде занадто громіздким та незручним, овощний ніж підійде просто ідеально. Мало того, він є чудовим варіантом учбового ножа, коли справа доходить до навчання приготуванню їжі дітей та молоді.

Догляд за ножами

Одна з найважливіших речей – належний догляд за вашими ножами. Якісний ніж, за яким правильно доглядають, може прослужити вам усе життя. 

Мийте ваші ножі вручну після кожного застосування. Посудомийну машину для цього краще не використовувати. 

Не забувайте протирати ваші ножі насухо. Зберігайте їх у сухому, закритому від дітей та тварин місці.

Не забувайте правити ваші ножі кожні три – чотири дні на мусаті. Гострий ніж не тільки добре ріже. Це ще й – безпечний ніж, бо ріже він легко та керовано.

Не забувайте ці прості правила, і користування ножами стане для вас легкою та приємною справою.

Станьте первым комментатором

Добавить комментарий