Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Російська вакцина як інструмент впливу на Україну

Міністерство охорони здоров’я України не має наміру затверджувати російську вакцину проти коронавірусу «Супутник V» для масової вакцинації українців, адже до завершення третьої фази випробувань залишився майже рік. Про це у Facebook висловив головний лікар Віктор Ляшко.

Тобто Україна дала дипломатичну відповідь проросійським силам в Україні щодо можливого використання російської вакцини на території держави.

Активізація проросійського політикуму чітко вказує на те що РФ прагне домогтись права на використання власної вакцини в Україні. Метою таких дій є перш за все забезпечити маніпулятивний важіль впливу на керівництво України та відбілити країну агресора РФ в очах українських громадян.

Щодо закликів представників опозиційних партій надати ліцензію російській вакцині у відповідь виступив і Президент України.

«Україна боротиметься за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Це те, що підтверджено. Ми розуміємо, що деякі з цих компаній мають заводи по всій Європі та навіть у Російській Федерації, наскільки мені відомо, тому тут питання передусім у якості вакцини», — відповів Президент на запитання, чи готова Україна брати російську вакцину «Спутник V».

Володимир Зеленський зазначив, що «Супутник V» зараз активно пропагується в інформаційному просторі України. За його словами, Росія використовує телеканали, в тому числі українські, «які є союзниками Російської Федерації» для просування власних інтересів в нашій державі.

Основний прихильник російської вакцини Віктор Медведчук, використовує даний факт чисто з прагматичних позицій та укріплення російських інтересів на території України. Тобто закликаючи український народ вимагати російської вакцини від української влади тим самим підбурюючи протестний і сепаратистьких настрій прагне створити прецедент і картинку для російських ЗМІ про неспроможність української влади до забезпечення вакцинами власний народ.

Дана ситуація жваво підтримана українськими телеканалами, які не соромляться підігрувати російському рупору.

Ситуація в деякій мірі настільки швидко розвивалась, що деякі псевдоЗМІ почали тиражувати фейки щодо використання вакцини вже на території України приватними особами — варто зазначити, що дана інформація не відповідає дійсності. Жодна з лікарень навіть приватних не використовує російську вакцину «Спутник V».

Фактично Росія прагне сформувати новий важіль впливу для подальшого контролю і диктуванню власних вказівок державі.

Звичайно обмежити бажання окремих осіб у вакцинації складно але ми з вами мусимо усвідомити всю небезпеку даних дій. Адже за російською вакциною ховається не бажання допомогти а бажання забезпечити вплив над державою-мішенню. Будьте пильними і саме головне здоровими!

Володимир Новак

Станьте первым комментатором

Добавить комментарий