Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Вітамін D для волосся

Як ми знаємо, вітамінів потребують всі наші органи, без винятків. Волосся є придатком надзвичайно складного і важливого органу – шкіри. Кажучи про засоби для волосся, ми іноді вважаємо, що поверхня волосини потребує певного середовища, певних речовин. Та коли це промовляє лікар, він уявляє не нашу зачіску, а шкіру, з якої це волосся росте – адже воно отримує поживу саме через неї, бо сама по собі волосина не здатна приймати і переробляти корисні речовини.

Роль вітамінів у житті волосся

Чим живиться волосина? Які саме вітаміни беруть участь у забезпеченні волосся силою та красою, а які можна викреслити? А спробуймо разом знайти непотрібний вітамін. Отже…

  • Вітамін A є будівельним матеріалом для шкіри та волосся. Оскільки він бере участь в синтезі колагену, то виявляється причетним до росту волосся і захисту його від випадіння. Без колагену ми матимемо посічені кінчики, а шкіра голови (і, як наслідок, саме волосся) стане жирним і втратить форму.
  • Вітамін B присутній в команді підтримки волосся повним складом. Тобто, всі вітаміни групи B відповідальні за постачання волоссю поживних речовин (нагадуємо, рослинка-волосся отримує їх із ґрунту – шкіри). Річ у тім, що всі вони відповідають за міцність цибулин (волосяних фолікулів), в яких живуть корені волосин. Якщо цибулина міцна – волосся буде густим. При слабкій цибулині волосинки випадають і тому волосся стає рідким. Окремо слід відзначити B7 (біотин) – він запобігає появі лупи і відповідає за жировий баланс шкіри. B12 постачає волоссю кисень, B9 утримує його справжній колір, не підпускаючи сивину, а B2 забезпечує всім необхідним для його еластичності, аби волосинки не були ламкими.
  • Вітамін C важливий у засвоєнні організмом заліза, без якого може розвинутися анемія, відома за симптомом випадіння волосся. Крім того, C зміцнює капіляри, якими надходить живлення для фолікулів.
  • Вітамін E має антиоксидантну дію. Він – захисник від вільних радикалів, стимулює оновлення клітин і шкіри, і волосся; бореться з сухістю шкіри голови. Якщо організм недоотримує Е, волосся випадає, втрачає блиск.

Ой… ми забули про D? Ні, не забули. Просто залишили на десерт.

Вітамін D: щоб волосся не випадало

«Вітамін сонця» є кальциферолом, отже, впорядковує в організмі обмін кальцію. D допомагає органам якісно засвоювати цей елемент, який є будівельним матеріалом і для волосся, і для нігтів.

Вітамін D стимулює ріст тих самих «цибулинок» – волосяних фолікулів, тому його брак може спричинити випадіння волосся. В ряді досліджених випадків причиною втрати волосся виявлявся саме дефіцит вітаміну D. Якщо до лікаря людина зверталася з цією проблемою саме взимку, той ще до проведення необхідних аналізів розумів, що людині слід пройти курс поповнення цього вітаміну – адже взимку людина отримує менше ультрафіолету від сонячного проміння, то ж не дивно, що показником цього дефіциту стала алопеція (втрата волосся).

А тепер – найголовніше. Вітамін D зміцнює нашу імунну систему. Таким чином він захищає нас від недугів, більшість яких якраз і відбиваються на стані шкіри та волосся. Особливо це стосується жінок у період менопаузи.

Отримати вітамін D негайно

В разі браку «вітаміну сонця» можна вирушити десь якнайближче до екватора і якось якнайбільше покупатися в сонячному промінні. Можна поскуповувати в найближчій аптеці весь риб’ячий жир, а в найближчих у магазинах всі рибні консерви зі скумбрією, сьомгою, лососем, горбушею і печінкою тріски. Всі ці «поради» таки дещо поповнять рівень вітаміну D.

Але є справді дієва рекомендація. Сучасні жінки, хоч і дбають про повноцінність раціону, втім, все одно, мають під рукою один із сучасних препаратів – біологічно-активні домішки, вітамінні напої чи мультивітамінні комплекси. Що ж найпопулярніше в наш час?

Американський престижний виробник Natrol в описі до свого препарату Максимальна Сила Дії нагадує, що вітамін D необхідний практично всім системам організму людини. Тому його препарат направлений не лише на здоров’я шкіри, з якої волосся і черпає всі необхідні їй поживні речовини, але й на профілактику та посилення боротьби з іншими недугами. В їх числі остеопороз, підвищені тиск і рівень цукру в крові, біль у м’язах, захворювання серцево-судинної системи, ниркова недостатність, проблеми зі щитоподібною залозою, і, як ви вже знаєте, посилення імунної системи. Головна речовина препарату – холекальциферол (вітамін D3) – посилений цитратом бору.

Не менш потужний тандем присутній і в складі вітамінного комплексу від компанії Mason Natural. Тут D3 поєднано з вітаміном A, про який ми теж згадували. Відтак препарат здатен допомогти в боротьбі з кризами шкіри, захворюваннями серцево-судинної системи та щитоподібної залози, нирковою недостатністю, ослабленим імунітетом.

Станьте первым комментатором

Добавить комментарий