Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Які ознаки того, що ваші лінзи вам не підходять?

Одягнувши лінзи вперше, практично кожний відчує певний дискомфорт чи присутність інородного тіла в оці. Це цілком нормальне явище, проте іноді, його можна сплутати з неправильним вибором контактних лінз. На сьогодні МКЛ – це один із кращих, найбільш ефективних та комфортних способів корекції зору. Проте, якщо запізно виявиться несумісність особливостей вашого ока з лінзами, наслідки можуть бути досить неприємними та навіть фатальними. Основна заповідь лікаря: “Не нашкодь”, тож дотримуючись її, слід детально вивчити ознаки нормальної та не нормальної реакції організму на м’які контактні лінзи. 

Що свідчить про неправильний вибір контактних лінз

Занадто сильні або слабкі діоптрії, хибний радіус кривизни, діаметр, товщина можуть бути причиною не лише дискомфорту зору, але й до захворюваності на астеопію (стомлюваність) та втрати гостроти зору. Для того, аби цього не сталося, слід ретельно дотримуватися рецепту офтальмолога у виборі контактних лінз. Також можна скористатися послугами діагностики зору та безкоштовної примірки у магазині, такі послуги пропонує мережа оптик Київлінза (детальніше тут). Це допоможе вам уникнути неприємного досвіду використання лінз для корекції зору.  

Ознаки, що лінз вам шкодять, наступні:

 • деформоване або нечітке зображення
 • запаморочення, біль, пульсація в голові, які не були властиві вам до початку носіння лінз;
 • почервоніння очей
 • сльозливість очей 
 • відчуття дезорієнтованості

Часто буває й таке, що лінза спадає з ока, або її просто не можливо зафіксувати на своєму місці. Причинами цього є:

 • дефект виробництва
 • лінза одягалась неправильним боком
 • занадто велика частота моргання
 • лінзи неправильного розміру

Які можуть бути наслідки?

 1. Якщо лінзи мають замалий радіус кривизни, щільно прилягаючи до ока, вони можуть заважати нормальній циркуляції слизової рідини. А це загрожує зневодненням, травмою рогівки та кисневим голодуванням, що стають причиною захворювань типу кератиту. 
 2. Великий радіус лінз буде призводити до того, що лінза постійно сповзатиме, травмуючи рогову оболонку. Таким чином, на оці можуть з’являтися болючі ерозії та виразки та навіть більмо рогівки. 
 3. Лінзи, що мають неправильну оптичну силу, викликають розлад стомлених очей. Як наслідок, можуть виникати неприємні відчуття, подвоєння, труднощі із зосередженням, неможливість розгледіти дрібні предмети. 

Покупка контактних лінз обов’язково має супроводжуватися наглядом фахівців, навіть якщо мова йде про звичайні кольорові лінзи без оптичної сили. А от у виборі контактних лінз слід керуватися даними реального обстеження та діагностики в офтальмолога.

Станьте первым комментатором

Добавить комментарий